Londra’da İsrail protestosu: Savunma Bakanlığı’nı kırmızıya boyadılar

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına dünyanın dört bir yanın tepkiler gelmeye devam ediyor. İngiltere’nin başkenti Londra’da Youth Demand adlı aktivist grubun üyeleri, İsrail’e silah ambargosu uygulanması talebi ile İngiltere Savunma Bakanlığı binasına boyalı saldırı düzenledi. Protesto sırasında bazı aktivistler gözaltına alındı.
Grup tarafından yapılan açıklamada, “Bakanlık savunmuyor, öldürüyor. İngiltere, İsrail’e silah finansmanına izin verdiği için bu ölüm projesinin devam etmesini artık kabul etmiyoruz” denildi.

SAVUNMA BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

İngiltere Savunma Bakanı Grant Schapps, yaptığı açıklamada, “Silahlı Kuvvetler korkutulamaz ve korkutulmayacaktır. Savunma Bakanlığı’nın içindekiler her gün diktatörlere ve teröristlere karşı duruyorlar. Birçoğu hepimizi korumak için hayatlarını tehlikeye atan vatanseverler. Bugün bizi hedef alanlar ise tam tersi, tutuklandıklarını görmekten memnuniyet duyduğum korkak suçlular” dedi.

PARİS’TE İSRAİLLİ MECLİS BAŞKANINA PROTESTO

Fransa’da Filistin yanlıları, İsrail Meclis Başkanı Amir Ohana’nın Senatoyu ziyaret etmesine karşı gösteri düzenledi.

Filistin destekçileri başkent Paris’te Fransız Parlamentosunun üst kanadı olan Senatonun önünde toplandı.

Göstericiler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken Ohana’nın Paris ziyareti kapsamında Senatoyu ziyaret etmesine tepki gösterdi.

Ellerinde Filistin bayraklarının yanı sıra “Paris’te soykırımcı İsraillilere hayır” ve “Bir soykırımın durdurulmasını talep etmek için protesto etmek normal mi?” yazılı dövizler taşıyan Filistin destekçileri, “Gazze’de soykırım var. Susmayacağız”, “Yaşasın Filistin halkının direnişi” ve “Gazze’nin çocuklarını aç bırakmaya son verin” sloganları attı.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x