Konya’da kuralların dışında resim sergisi açıldı

Gökcem Karşıyaka Özel Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına düzenlenen sergide birçok yağlı boya eseri yer alıyor. Sergide beğeniye sunulan resimlerde orantı ve renk uyumu gibi resim kuralları yer almıyor.

RESİMLERDEN ELDE EDİLEN GELİRLE BORÇ SIKINTISI ÇEKEN AİLELERE DESTEK OLUNACAK

Sanat toplum içindir bakış açısıyla sunulan eserler, her zaman verdikleri mesajlarla topluma fayda sağlarken Gökkuşağı sergisinde maddi olarak topluma fayda sağlanması hedefliyor. Farklılıkların güzelliğini göstermek amacıyla gerçekleştirilen sergide satışa sunulan tablolardan elde edilen gelirle Gökcem Karşıyaka Özel Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince yardıma ihtiyacı olan ailelerin borçlarının kapatılması hedefleniyor.

ESERLERİYLE DESTEK OLMAK İSTEDİ

Çocuk yıllarından itibaren karakalem çizimleriyle uğraşan ve son bir yıldır yağlı boya sanatıyla ilgilenmeye başlayan Gökcem Derneği Kurucu Yasemin Devecioğlu, “Her hangi bir resim kuralına hakim değilim. Yağlı boya çalışmalarımı bir senedir gerçekleştiriyorum. Bu eserleri yapmaya başladığım ilk zamanlarda içimden geldiği ve rahatlamak için yapıyordum. Sonrasında yüzün üzerinde resim birikti. Bunların bir kısmını çevremdekilere hediye ettim. Sonrasında arkadaşlarımın da desteğiyle bunları sergi haline getirme kararı aldım. Resimlerin satışından kazanılacak sergi gelirleri derneğimiz aracılığıyla ihtiyaç sahibi olan ailelere ulaştırılacak. Şimdilik resim konusunda ki kurallara hakim değilim ama ilerleyen zamanlarda bu işin ustalarından gerekli eğitimleri almayı planlıyorum” dedi.

Resim Sergisi 3-4 Mayıs tarihlerinde Gökcem Karşıyaka Balık Restoranında misafirlerinin beğenisine sunuluyor olacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x